• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Інформація про заклад

/Files/images/2014-10-20 07.57.21.jpg

МОЄ СЕЛО

Екскурс в минуле

Двадцять один рік тому, коли відбулася найстрашніша в світі катастрофа на Чорнобильській АЕС стало зрозуміло, що на забрудненій атомом території жити не можна, почалося переселення тих,хто постраждав, на нові землі. Кіровоградщина стала однією із 15 областей України, яка гостинно прийняла мешканців с. Голубієвичі, Народицького району, Житомирської області у своєму благодатному краї.

На родючій землі

Місце для переселення жителів Полісся на берегах річки Сугоклея обрано не випадково. Адже господарі цих країв (а це наші батьки) намагалися хоч якимось чином пригасити біль потерпілих від розбурханого атому, надати їм найбільш сприятливі умови для життя. Місцем компактного переселення став Компаніївський район. Компаніївський район розташований у центральній частині Кіровоградської області. Якщо грунти Кіровоградської області називають найкращими у світі чорноземами, то про компаніївські ходять легенди. Старожили запевняють, що з чорноземами району можуть зрівнятися хіба що грунти місцевості Великих Озер США та Канади.

Про них кажуть: увіткни в землю голоблю і вона проросте. Цей жарт базується на реальній основі - на землях району здавна вирощували злакові культури, кукурудзу, соняшник.

Новосілля

Так у 1992 році на карті Компаніївського району з'явилось нове село Голубієвичі. Оскільки на місці с. Ленінське не залишилося ні старого села, ні його жителів новоприбулі привезли із собою і поетичну назву Голубієвичі, зберігши при цьому назву агрофірму - імені Юрія Яновського.

Так це дійсно казковий куточок, де виросло 92 сучасні будинки їз білої та червоної цегли з усіма зручностями. Одним із перших змінив адресу і приїхав освоювати нове місце проживання

Березовський Іван Борисович. До них приєдналися сім’ї Кравченко, Дмитренко, Присяжнюк

Дудко, Гришиних, Савчук, Конюх. Повністю село було заселено у 1999 році.

21жовтня1992 року було утворено колективне сільськогосподарське підприємство, яке очолив на новій землі Конончук Іван Федорович.

05 травня 1993 року головою сільської ради було обрано Шинкаренко Анатолія Івановича, який працював з 1993 року по 2010 рік. В 2010 році головою сільської ради було обрано Потієнко Наталію Петрівну.

01 лютого 1995 року в житті односельчан відбулася значна подія - відкриття Голубієвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, яку очолював директор Попов Валентин Олександрович. Навчалося тоді 42 учні. Нині навчається 86 учнів. В даний час працює 17 педагогічних працівників під керівництвом директора школи Сільвейстрової Наталії Миколаївни.

Цього ж року було відкрито сільську бібліотеку завідуючою якої і на даний час є Кравченко Наталія Миколаївна. Поступово відкриваються відділення поштового зв'язку, сільське комунальне підприємство.

В селі відкрили медичну амбулаторію, головним лікарем було призначено Мірзу Миколу Олесандровича. Микола Олександрович у свої 91 рік працює на даній посаді і готовий допомогти односельчанам будь-якої пори доби.

Друга Батьківщина

Приємно бачити як наші батьки облаштувалися на новому місці, пускаючи коріння у землю степового краю. З 1992 року тут народилося 71 дитина. Це наша Батьківщина. Привезли поліщуки і свої звичаї. Весняної пори вони гуртом допомагають одне одному. Перед святами причепурюють своє село.

Кiлькiсть переглядiв: 474

Коментарi

 • Mason

  2013-09-11 07:29:21

  It's about time soneome wrote about this. http://pontwxtpxf.com [url=http://ripsfrce.com]ripsfrce[/url] [link=http://ccslpgosb.com]ccslpgosb[/link]...

 • Loveyou

  2013-09-10 23:15:02

  Weeeee, what a quick and easy sonuoitl....

 • Faez

  2013-09-10 18:15:14

  Kndewloge wants to be free, just like these articles! http://ghgkpizgebd.com [url=http://exaenwbfi.com]exaenwbfi[/url] [link=http://olymos.com]olymos[/link]...

 • Socorro

  2013-09-09 10:53:31

  That's a morldbreake-. Great thinking!...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.